ÉTV Biztonságtechnika érintésvédelem villámvédelem tűzvédelem kamera

Elektromos hálózatok teljeskörű kivitelezése, felújítása, javítása. Biztonságtechnikai felülvizsgálatok. Érintésvédelem Villámvédelem Tűzvédelem. Kaputelefon. Kapumozgató. Kamera hálózatok. Villanyszerelés mérőhely kiépítés.

Érintésvédelem érintésvédelmi felülvizsgálat

Felülvizsgálatok elvégeztetése a létesítmény üzemeltetőjének kötelezettsége.

Felülvizsgálatok elvégzésével kapcsolatba

Itt keressen

segítünk.

Az Érintésvédelmi szabványossági felülvizsgálatok elvégzésének gyakoriságát az MSZ 2364 ( MSZ 172 ) határozza meg.

Kommunális létesítmények és lakóépületek, nyaralók valamint a 30 KW-nál nem nagyobb névleges csatlakozású ipari és kereskedelmi létesítmények villamos berendezéseit 6 évente.

Minden más helyen 3 évente.

Villamos kéziszerszámokat 1 évente felül kell vizsgálni.

Minden új létesítmény villamos berendezéseit üzembe helyezés előtt az érintésvédelmi felülvizsgálatot el kell végezni, továbbá minden 25 A-nél nagyobb névleges áramerősségű áramkör bővítésekor a bővítéssel érintett részt.

Lakások, családi házak elektromos hálózatának érintésvédelmi felülvizsgálata.

Háztartási gépek, érintésvédelmi felülvizsgálata.

Hegesztő gépek, transzformátorok, elektromos kéziszerszámok érintésvédelmi felülvizsgálata.

Üzlethelyiségek, üzemek, ipari létesítmények érintésvédelmi felülvizsgálata.

Üzembe helyezés előtti érintésvédelmi felülvizsgálat.

Földelők vizsgálata.

EPH kialakítás vizsgálata jegyzőkönyvezés.

Érintésvédelem felülvizsgálatáról dokumentáció készítése. Szabványossági felülvizsgálatok és szerelői ellenőrzések elvégzése.

Érintésvédelem felülvizsgálatával kapcsolatos szabványok:

MSZ 172-1..4 sorozat Érintésvédelmi szabályzat

MSZ 447: 1998 Közcélú kisfeszültségű hálózatra kapcsolás

MSZ 1585-1...9 sorozat Erősáramú üzemi szabályzat

MSZ EN 60079 sorozat Villamos gyártmányok robbanóképes gázközegben

MSZ 1600-1...16 sorozat Létesítési biztonsági szabályzat 1000V -nál nem nagyobb feszültségű erősáramú berendezések számára

MSZ 2364 sorozat Legfeljebb 1000V névleges feszültségű erősáramú villamos berendezések létesítése

MSZ 4851-1..6 sorozat Érintésvédelmi vizsgálati módszerek

 

Érintésvédelem.

Mit is nevezünk érintésvédelemnek? Kinek van rá szüksége? Kell-e nekem ezzel foglalkozni?

Sok ezekhez hasonló kérdést feltehetünk magunknak, és a válasz mindegyikre igen lesz ha cégünknél, telephelyünkön, lakásunkon elektromos berendezéseket használunk pl.(lámpatestek, dugaljak, számítógép, mosógép, mikrosütő, minden elektromos ipari gép szerszám stb.).

Minden villamos szerkezetet (minden erősáramú gyártmányt, terméket, szerelési egységet) el kell látni közvetett érintés elleni védelemmel (érintésvédelem), ha a táplálást más villamos szerkezetről kapja. Ezt szabványok, jogszabályok írják elő, mint ahogy az érintésvédelmi felülvizsgálatok gyakoriságát is. Persze mindig vannak kivételek. Laikus szemmel nézve nem tudhatjuk mikor mi a helyes, ezért bízzuk inkább szakemberre ennek megítélését. Egy érintésvédelem nélkül üzemelő villamos berendezés meghibásodása esetén, nemcsak saját hanem kollégáink, alkalmazottaink, családtagjaink testi épségét is veszélyeztetheti, nem beszélve az anyagi kárról amit az érintésvédelem hiánya okozhat. Számítógép rendszereket tehet tönkre, üzemek eshetnek ki a termelésből.

Tehát ha egy berendezés meghibásodna, egyszeres hiba (pl. testzárlat) esetén az adott helyen veszélyes nagyságú érintési feszültség léphetne fel, akkor ezt az élettanilag veszélytelennek tartott idő alatt ki kell kapcsolni az erre a célra beépített védelmi berendezésnek. Az érintésvédelmi felülvizsgálatok alkalmával nem csak az kerül megállapításra hogy a berendezés létesítésekor megfelelt e az oda vonatkozó szabványoknak, a változásokkal továbbra is megfelel e az éppen hatályba lévő érintésvédelmi szabványoknak, jogszabályoknak, hanem a villamos berendezés állapota, kikapcsoló szerkezetek működőképessége megfelelő e. Az érintésvédelem Felülvizsgálata alkalmával olyan hibákra derülhet fény amit az elektromos berendezés mindennapi használata alkalmával nem veszünk észre, mivel a berendezés működik, de műszeres vizsgálat feltárhat olyan rejtett hibákat (pl. szigetelési problémák, hibás kötések stb.) amelyek javításával megelőzhető a gépek berendezések meghibásodása, így nagyobb költségektől kímélhetjük meg pénztárcánkat.

Amennyiben nincs tisztába elektromos hálózatának állapotával érdemes felülvizsgáltatni, és ezzel megelőzni a bajt.

Érintésvédelem Villámvédelem Tűzvédelem

érintésvédelem, villámvédelem, tűzvédelem, érintésvédelmi, villámvédelmi, tűzvédelmi, eph, felülvizsgálat, villanyszerelő, villanyszerelés, kaputelefon, videó, kapumozgató, villanyóra, mérőhely, szabványosítás, kamera, kamerák, térfigyelő, kapu, dóm, 

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 11
Tegnapi: 13
Heti: 24
Havi: 93
Össz.: 55 948

Látogatottság növelés
Oldal: Érintésvédelem
ÉTV Biztonságtechnika érintésvédelem villámvédelem tűzvédelem kamera - © 2008 - 2024 - erintesvedelem.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen honlap készítő az Ön számára is használható! A saját honlapok itt: Ingyen honlap!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »